Подготовка:

1. Чери доматите исечете ги на коцки, зачинете ги со сол, црн пипер, маслиново масло и сечкан босилок.
2. Парчињата леб тостирајте ги во тостер или во тава на оган, неколу минути и истријте ги со свежиот лук.
3. Нанесте ги доматите врз лебчето и уживајте.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани