1. Јогуртот, брашното, шеќерот, какаото и сода бикарбоната мешајте ги со миксер 2-3 минути(може и со рачна маталка).
2. Смесата префрлете ја во тавче со димензии 20х30 сантиметри претходно премачкано со масло или обложена со хартија, па печете во рерна на 200 степени околу 20 минути.
3. Путерот загрејте го, тргнете го од рингла, измешајте го со чоколадото, шеќерот и млекото се додека не добиете глатка смеса.
4. Колачот оладете го и прелијте го со чоколадната глазура (прелив). Врз секој колач декорирав со лажичка џем од боровинки.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани