Наједноставен, брз и вкусен десерт готов за 5 минути.

Подготовка:

1. Во блендер ги ставаме оревите и урмите, блендираме додека не се иситнат и соединат. Го додаваме путерот од кикиритки, блендираме.

2. Од смесата правиме бомбици. По желба ги прелеваме со растопено темно чоколадо со 70% какао, растопено со едно мало лажиче кокосово масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани