Подготовка:

1. Се чистат урмите, се ставаат сите состојки во сад и се мешаат, освен путерот.
2. Смесата убаво се замесува и на крај го додаваме путерот. Се прават бомбици.
Декорирајте по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани