Сите состојки се мешаат да се добие хомогено тесто. Се става тестото во тавче и со раце се прави тенка кора, како за пица.
Се филува по желба, може како за стандардна пица.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови