Подготовката е многу едноставна и брза,
сите состојки се мешаат и се тураат во намаслена тепсија, или ако сакате да е пицата пониска тогаш во плехот од релната. Одозгора наредете се што сакате од зајрето и малку со рака притиснете го да влези во тестото. Напрскајте ја со масло и кечап и ставете ја да се печи на 200 степени приближно половина сат. Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови