Од дадените состојки се замесува смеса од која се прават топчиња (бомбици).
Секое топче се прелева со чоколадна глазура и се декорира со мало цветче.
Поедноставно здравје,брзо а вкусно

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани