200 гр мелени бисквити
200 гр мелени ореви
1 цаса сок за растворанје
2 - солји масло
2 - лајци секер
50 гр маргарин

Сето ова се меса у се прават бомбици
За декорација користиме мелени ореви, кокос и цоколадо растопено

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови