За ќофтиња
Во меленото месо изрендајте кромид, подсолете додајте зачини и црн пипер.
Ќофтиња испржете.
За тава со месо
Праз исечете ставете да се пржи.
Свинско, пилешко, чадено месо, колбаси сечете на коцки, додајте кај празот.
Првен ставете свинско, после пилешко, чадено и колбаси.
Во тава истурете домата подсолете, додајте црн пипер и зачини.
Наредете ќофтиња во тава и ставете да се пече во рерна на 200 степени около 30 минути.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани