Во водата ставете ги компирот, кромидот, морковот, ловоровиот лист, доматот и биберот во зрно да се варат на оган додека омекнат. Потоа додадете ја и рибата и варете уште 15тина минути.
Компирот испасирајте го, морковот исечете го на кругови и вртате ги во течноста.
Рибата исчистете ја од коски и кожа и вратете ја во течноста.
Во чорбата додадете го оризот и вратете на оган додека се свари. Посолете по вкус.
На здравје !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови