Лесни, брзи, вкусни..

- Во еден сад се мешаат сувите состојки колку да се соединат. Во друг сад се мати јајцето, се додава изгмечената банана, медот, кокосовото масло и таанот.
- Се соединуваат сувите и мокрите состојки, на крај се додава сувото грозје.
- На плех, обложен со хартија се формираат колачите со раце.
-Се пече 10 минути на 180 степени.

Напомена
Наместо оризово може да се употреби било кој вид на брашно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови