Ароматично и вкусно лепче или колач, како сакате така можете да го наречете.
Прво се мати путерот со шеќерот. Се додава јајцето и млекото.
Бананите се пасираат и се додават и тие. Потоа се додава брашното, солта, циметот, содата и оревите.
Смесата се истура во долгнавест калап, претходно намастен со путер.
Се пече на 180 степени околу 1 час.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови