1. Се премачкува со маргарин тепсијата од рерна.
2. Најдолу се редат 2-3 кори, а другите се плисираат (виткаат како армоника) наизменично. Се редат една до друга како армоника. Меѓу нив се става од сирењето.
3. Се прелива од преливот и се остава да стои 15 мин. за да впие. Одозгора се наросува сусам.
4. Се печи во загреана рерна на 250С-30мин. На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани