Многу едноставно и брзо се подготвуваат, а можете да ги премачкате со мармалад, еурокрем, со мед... идеални за доручек со млекце или чајче.
Во вангла измешајте ги сите состојки и оставете го тестото десетина минути да одмори. Потоа печете ги на тефлонска или делимано тава, без додавање на маснотија, на не многу силна температура.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови