Подготовка
Едноставно и брзо за подготовка...
Јајцата, маслото и смесата ги матиме со миксер неколку минути.
Смесата ја сипуваме во тава за палачинки, печеме десетина палачинки.
Палачинките ги премачкуваме со мед, додаваме џем од јагоди и ореви.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани