Се ситни алвата и се додава маргаринот, шеќерот во прав, топената чоколада, рум и локумот. Локумот предходно се топи на оган убаво се меша и се додава 2 лажици мед, се соединува и се додава мелени бисквити. Се прават бомбици и се валкаат во алва иситнета.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови