KaterinaM @ 12:47 на Поховани тиквички од рерна (63)Ako koristis od ovie temnozelenite nema potreba od lupenje, jas bilo kako da gi spremama ne gi lupam, a za drugite pozelno e lupenje:)
KaterinaM @ 12:42 на Домашни тортици со јагоди (19)Pred nekoj den vo misla mi dojdoa tortickite koi gi jadev vo izobilstvo koga bev mala, uste ima go osekam vkusot i mirisot, posakav da ima nekoja da slapam:))) ke go imam vo predvid receptov moze ke повеќе...
KaterinaM @ 12:40 на Обична погача (13)Mnogu sakam da jadam pogaci, slikive kako me provociraat mmm:)
Daniela Dzogova @ 12:18 на Малинаста торта (16)Katerina,svetulka vi blagodaram.Poveke svezina ke treba stom se sitni 50 pa zatoa si rekov malku ubavo da se osvezime i zasladime:)
Коментари