elenaece @ 21:58 на Сукана баница со јаболка (22)epa nema smisla gotvenjeto ako ne si kasnis :) tuku jas sum od morlano zdravstveni pricini na dieta ... da zavrsi toa pa ke si prodolzime hehehehehe
elenaece @ 21:13 на Торта со лешници и карамели (53)pred se WOWWWWWWWWW za tortata mislammm vkusot oh oh ...lesnik karameli mmmmmm gi obozavam pa vo vakvi prevkusni torti nema sto da se kaze
A za jubilejot pa normalno sto moze da se kaze osven повеќе...
elenaece @ 21:10 на Македонска тава (17)abe ti prelila ne prelila slikata e prsti da izlizes... ova ti se vika BAS MAKEDONSKA TAVA samo kaj nas vo makedonija ima nesto vaka neopislivo vkusno uffff i meso ke se razjadam :)))
elenaece @ 20:46 на Маринирани печурки (10)i jas imav postirano slicen recept za pecurki samo sto jas detalno go objasniv procesot na solenje na pecurki koi sto mozat da se cuvaat vo tegli i do nekolku godini ... i ovoj dobro ke se najde :) повеќе...
Коментари