Многу едноставна подготовка
- Исчистете ја калинката, коренот од целерот исчистете, исечете на помалку коцки-измешајте. Залијте со јогурт толку колку што сакате да биде густо. Најдобро е да се приготвува од вечер, за следното утро - таман идеален доручек ќе имате, особено за тие што се на некоја диета.
Придобивките од целерот го знаеме, а за калинката и да не зборуваме. Убава комбинација е ова.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани