Брза подготовка на вкусни шницли.
Компирот се лупи се сецка на коцки. Се става во блендер, се додава модриот патлиџан исечен на коцки, кромидот, јајцата, црниот дроб ситно исецкан, брашното, лукот и зачините. Се блендира убаво додека се добие мазна смеса.
На загреано масло се става со лажица од смесата и се пржат шницлите додека поруменат.
На здравје!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови