Под млаз вода измијте ги убаво шкампите.
Лукот, кромидот и магдносот исецкајте ги ситно.
На маслиново масло запржете го прво кромидот, а потоа и лукот. Додадете го виното, томателото, лебните трошки и ситно сецкан магдонос прелјте со водата оставете да се вари 15тина минути.
Потоа посолете и ставете ги шкампите, варете уште 15-20 минути само протресете и полека промешајте.
Послужете ги со чаша убаво бело вино.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови