Во еден сад ги соединуваме фета сирењето, урдата, сусамот, кромидчињата, зачините.
Формираме на чинија шишарки.
Ги боцкаме солените бадеми.
Оставаме во фрижидер 30 минути, па послужуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани