- Двата вида крем шлаг ги подготвуваме според упатството во одделни садови.
- Ги мешаме мелените ореви и кекс, и една лажица од оваа мешавина ставаме во чаша по избор.
- Потоа ставаме 3 лажици крем пудинг од ванила.
- Го ставаме остатокот од мешавината на кекс и ореви.
- Завршуваме со крем шлаг од чоколадо.
- Наросуваме со чоколадни трошки, мрвици во боја или по друго по желба.

Слоевите може да се прават по желба, ова е само една моја идеја.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани