Се сецкаат локумот и оревите. Во поголем сад се ставаат сите суви состојки заедно со локумот и се мешаат, па се додава сок од 3 лимона и стопено чоколадо и се се меси да се добие убава смеса. Се прават топчиња и се ставаат во фрижидер убаво да се стврднат.
Откако ќе се стврднат се поливаат со глазурата од стопено чоколадо и пак се враќаат во фрижидер.
Може исто така да ги послужите и валкани во кокос или мелени ореви по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови