Калапите стандардно премачкајте ги со чоколадото, ставете ги во фрижидер да се здрви и повторете ја постапката уште два пати.
Карамел кремот измежајте го со печените, издробени лешници и наполнете ги калапите. Затворете ги со чоколадо и ставете ги во фрижидер.
Одозгора украсете ги по желба.
На оваа наша страна има рецепти за неколку начини на подготовка на кремот, одберете кој сакате.
Јас стандардно си го правам со обично млеко кое вари долго време со шеќер. Така имам во секое време од кремот и го користам во многу рецепти.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови