Превкусни бомбици...
1. Во длабок сад измешајте ги овесните снегулки и мелените бисквити.
2. Инстант кафето растворете го во филџан топла вода и полејте ги снегулките.
3. На пареа во сад се топат чоколадото, путерот и шеќерите и кога ќе се стопат се додаваат кај снегулките.
4. Се' убаво се меша и се остава во ладилник околу половина час.
5. Од смесата се прават бомбици кои се валкаат во кокос.
Послужете....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови