Во сад се мешаат сувите сосотојки.
Посебно се матат јајцата,  им се додава водата. Се додаваат во садот и се меша убаво.
Потоа се додава стопениот путер, се меша брзо и на крај се мешаат чоколадните капки.
Се печат вафлите во загреана ваферка.
Готовите вафли можат да се украсат со овошје, чоколаден прелив, сладолед или овошен јогурт.

П.С. Знам, ја претерав со вафлите, ама и вршам наплата на ваферката што ми се скрила над 2 години и сега да си го одработи заостанатото хахаха

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови