Лесен, прелесен рецепт за вегански сладолед со доминантен вкус на чоколадо.

- Едноставно се блендираат сите состојки до соединување, добиената смеса се истура во сад за сладолед или помал плех.
- Се става во замрзнувач 3-4 часа, во текот на замрзнувањето неколку пати се промешува.
- Се декорира по желба.

Напомена
Сладете во зависност од вашиот вкус, во смесата може да се додаде сецкана чоколада, во тој случај сладолед е екстра чоколаден, ова е испробано. Пред сервирање извадете го половина час порано.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови