Многу едноставен и вкусен чизкејк.
Смесата за браунис се подготвува по упатство, се пече во намрсена тава за чизкејк на препорачаната температура според упатството.
Се мати со миксер маскарпоне со шеќер, се додава ванила, па со шпатула се меша и готовиот шлаг. На крај се додава рендана чоколадо во смесата и се меша.
Кога ќе се олади печената смеса од браунис, се истура смесата со маскарпоне и се става во фрижидер 4 часа минимум.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови