1. Слатката павлака се става во еден сад и се мати до добивање на крем.
2. На слатката павлака и се додава кондензиранто млеко и крем сирењето и се мати да се соедини.
3. Кората од лиметата се ренда на ситно и се додава во смесата.
4. Малинките се мијат, се додаваат во смесата и внимателно се промешува.
5. Сладоледот се става во замрзнувач да стегни и се сервира со натрошени бисквити.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови