Прекрасно освежително и хранливо смуди за одличен почеток на денот.

Овошјето со семето, водата и медот се блендира во блендер или нутрибулет додека се изедначи смесата.
Се сервира во чаша и се конзумира .

На здравје !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани