1. Наутот може да одстои во вода од вечер, но успева и ако само се свари. Водата сочувајте ја.
2. Сите состојки се ставаат во блендер и се додава од водата додека да се достигне поскуваната густина.

Може да се користи и на лепче или со краставица, морков и сл. како сос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови