Во вангличка ги ставаме брашното, солта, пецивото, маслото и постепено ја додаваме водата.
Замесуваме тесто понамеко.
На набрашнета маса го растегнуваме тeнко тестото со рацете.
Го ставаме на хартија за печење.
Врз тестоото премачкуваме со доматниот сос.
Одозгора редиме кулен, лута сецкана пиперка, сецкани маслинки, парчиња моцарела.
Наросуваме оригано.
Ја печиме околу 12-15 минути на 220 степени.
Послужуваме топла

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани