Спанаќот добро измиете го и ставете да се подвари. Потоа ставете го добро да се исцеди.
Измешајте го со лукот и маслото, ставете сол и бибер и оставете го да се исуши.
Откако ќе се исуши измешајте со пармезанот.
Исечете го тестото на правоаголници.
На едната половина додатете од филот а на другата преклопете.
Се печат на 200 степени околу 12 мин. или додека не позлатат.
Се сервираат топли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови