Сите житарици, мелените бисквити, исцедените портокали, медот, ренданото јаболко, каранфилчето, оревите се заедно се меша, да се изедначи целата смеса.
Се прават топчиња и се валкаат во кокос
Се служат во хартиени корпици.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани