Јајцата се матат со миксер и се додаваат сите течни состојки.
Потоа се додаваат кромидот, лукот, магдоносот и на крај брашното со печивото.
Се убаво се меша со лажица.
Вака подготвената смеса се остава во фрижидер најмалку еден час.
Потоа на врело масло се пржат уштипците, кои се земаат со мала лажичка.
Излегуваат многу уштипци кои се вкусни за јадење, а и за декорација.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови