За некого пијалок,за мене појадок.
Авокадото преполовете го и со лажица извадете ја внатрешноста на едната половинка.
Ѓумбирот излупете го и исецкајте го на помали делови.
Додајте ја излупената банана и морковот, па налејте вода.
Вклучете го нутрибулетот и измиксирајте ја оваа смеса.
Пијте на гладно, наутро.
Се кажува како неверојатно смути, кое е способно да се бори со клетките на ракот.
Па како превентива, а дополнителна дохрана на организмот, благо ви го препорачувам.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови