1. Лукот се толчи со солта и се додава на претходно измешаната смеса од сенф и ајвар.
2. Киселите краставички и кромидот се сецкаат на многу ситни коцки.
3. Откако се спремни сите состојки се мешаат.
4. На крај се додава туната заедно со маслото од конзервата.

- Наместо чешне лук множе да се искористи и лук во прав и тогаш можи да се пропушти солта.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови