Еве еден начин на кој можете да го искористите печеното пилешкото месо што ви останало.
На ситни парчиња исцепкајте го пилешкото месо додадете му пармезан, јајце, лебните трошки, посолете и замесете со рака.
Од смесата оформете 18 точиња и во секое топче ставете парче кашкавал.
Јајцете разматете го и секое топче ставете го прво во јајце па во лебни трошки а потоа пуштајте ги во врело масло да се пржат додека добијат убава румена боја.
На здравје !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови