Едноставно и брзо благце.
Чоколадото и медот ги растопуваме на пареа, па го додаваме сувото овошје. Мешаме убаво да се распореди низ целата смеса, па го излеваме во триаголен калап обложен со најлонска фолија, и го оставаме да се стегне.
Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови