Овој милкшејк со вкус на кафе е супер избор за разладување во жешко утро.
Сите состојки се ставаат во блендер и се блендира до добивање на посакуваната конзистенција односно да добие кремаста структура. Не блендирајте премногу долго бидејќи ќе добиете многу течна смеса.
Сервирајте со топка сладолед.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови