1. Во сад се ставаат брашното, шеќерот, солта, кората од портокал, ванилата и пецивото и се промешува.
2. Во друг сад се ставаат јајцата и млекото и се мати да се соедини.
3. Течната смеса се става во сувите состојки и се мати со маталка да нема грутчиња и смесата да биди хомогена.
4. Готовата смеса се става во пластично шише, на капачето се прави мал отвор.
5. Маслото за пржење се загрева и директно во него се исипува смесата низ отворот на капачето.
6. Се пржат од двете страни до поруменување.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови