Сушениот портокал е многу декоративен особено во зимскиот период.
Начинот на подготовка е многу едноставен но треба време и трпение.
Прво потокалот го миеме и го бришеме со крпа.
Потоа со остар нож го сечеме на парчиња кои се дебели околу 7-8 милиметри.
Ги ставаме парчињата пороткал во загреана рерна на 100 степени и оставаме да се сушат околу 2 часа,во зависност од рерната може и повеќе.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови