Прво од сите состојки замесуваме тесто. Откако ќе надојде тестото го делиме на 70 топчиња. Земаме едно топче, го расукуваме во мала кора (колку тацна за кафе) и со мала модла засекуваме на 3 места.Земаме друго топче и го ставаме прво во сад со вода и потоа го валаме во сусам.
Топчето сега го ставаме врз малата кора и ги спојуваме краевите од кората. Малку притискаме и ги редиме во подмачкан плех.
Лепињата ги печиме на 180-200 степени околу 25 минути додека да заруменат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови