Со миксер изматете ја свинската маст со жолчките и шеќерот.
Додадете го млекото и кокосот и додавајте брашно да замесите тесто кое не се лепи за рацете.
Од тестото правете полумесечинки и рдите ги во подмачкано тавче.
Печете на 180 степени околу 15 минути.
Треба да ви останат бели да не сменат боја.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови