Освежителна и вкусна салата

Во еден сад ги соединуваме киселото млеко, павлаката, солта, биберот и маслото
По желба тука додаваме и сецкан власец.
Во друг сад ги соединуваме пченката, ситно сецканата краставица и сецканите варени јајца.
Состојките од двата сада ги соединуваме и сервираме.
Како прилог послужуваме лути мали тортиљи

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани