Исечете ја на помали парчиња и исчистете ја лубеницата од семките. Ставете ја во пластичен сад со капак и оставете ја во замрзнувач преку ноќ.
Следниот ден ставете ја во блендер така замрзната и изблендирајте ја до степен на гранола.
Потоа додадете го сокот од лимон и повторно изблендирајте. Сокот од лимон покрај потенцирање на вкусот, му дава и фина и мазна структура како сладолед.

Послужете веднаш. Одозгора можи да прелиете и чоколаден прелив.
Тоа што ќе остане, вратете го повторно во замрзнувач до следното сладење.

Напомена- ненормално е ледено, повеќе и од сладолед. Јадете полека *_*

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови