Вкусен појадок или лесен летен ручек.

-Тиквицата ја лупиме и ја рендаме, ја посолуваме, ги додаваме јајцата, палентата, киселото млеко, солта, црниот бибер и мајоранот. Мешаме до соединување и на крај го додаваме исецканото брии сирење.
- Смесата ја префрлуваме во калап за печење, обложен со хартија и печеме 25-30 минути на 200Ц, или се додека убаво не зарумени.

Наздравје..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови