1. Во еден сад се ставаат јајцата и се разматуваат и  се додава киселото млеко.
2. Во садот се додава маслото, се промешува и се додава брашното и пецивото.
3. Сирењето се раздробува, саламата се сечи на коцки, листовите власец се сечкаат и маслинките исто така се сечат на кругови.
4. Насечканите состојки се додаваат во садот со тестото и се промешува.
5. Тавичката се намастува и се исипува смесата, се додава сусамот и се става да се пече на 180-200 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови