Брзо, лесно, вкусно,
Сите состојки ги соединуваме во еден сад, промешуваме да се изедначи смесата.
Апаратот го вклучуваме да се загрее, ставаме по една супена лажица и печиме да заруменат 3-4 минути.
Готови ги вадиме на решетка да се подизладат и ги декорираме со парченца зелена маслинка, па сервираме со кисела павлака, јогурт...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани